Nasze Przedszkole, w ramach realizacji podstawy programowej, podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków.

W związku z tym w ostatnich dniach przedszkole odwiedził niezwykły gość - Pani dietetyk Agnieszka Switek, która w interesujący sposób przedstawiła dzieciom swój zawód i przeprowadziła z nimi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania.

Zapoznała dzieci z piramidą żywienia i bardzo dokładnie wytłumaczyła na czym polega jej fenomen. Pani dietetyk starała się przekonać dzieci do konieczności spożywania potraw- tych mniej kochanych przez przedszkolaków – surówek, kasz, warzyw, owoców, mleka itp.,a ograniczenia tego co dzieci lubią chyba najbardziej słodyczy, coca-coli, soczków, lizaków, chipsów itp.Nasi wychowankowie dowiedzieli się także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Teraz już doskonale wszyscy wiedzą, co jest podstawą zdrowej diety i czego unikać by nie czuć się ciągle zmęczonym i śpiącym, czy wręcz odwrotnie niespokojnym i nieskoncentrowanym.

Na zakończenie tego pouczającego spotkania dzieci z wielką radością wręczyły pani Agnieszce podziękowania i obiecały zdrowo się odżywiać.

W. Ziętarska