„Po naszym przedszkolu śmiech biega wesoły

Wkrótce go weźmiecie ze sobą do szkoły.

Bo czasy miodowe powoli kończą się,

I szkoła już do Was swe zaproszenie śle.

Weźmiecie piosenki, bajki, teatrzyki,

I tańce- skakańce, i śmieszne wierszyki,

Zabierzecie literki, złożycie z nich słowa,

I zacznie się dla Was bajka całkiem nowa.

I zaczną się inne radości, marzenia.

Przedszkole zostanie tylko we wspomnieniach.”

Dnia 15 czerwca 2018 roku o godzinie 10, grupa „Leśne Ludki” zorganizowała uroczyste pożegnanie starszych kolegów z grup: „Elfy”, „Smerfy” oraz „Kotki, kończących swoją edukacyjną przygodę z przedszkolem a od września wstępujących w szkolne progi.

Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyń – pani E. Ratusznik  i M. Kwapisz przygotowały bogaty program artystyczny i mimo smutku, że to już pożegnanie, zaprezentowały piękne wiersze, piosenki oraz taniec. Absolwenci otrzymali podarunki od młodszych kolegów w postaci pięknych słoneczek. Po skończonej uroczystości pani wicedyrektor Beata Mika, dziękując starszakom za pięknie spędzone 4 lata w przedszkolu, życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz powodzenia w szkole.

M. Kwapisz