13 czerwca odbyło się spotkanie z panią pielęgniarkę Teresą Goleń w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”.

W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Dzieci przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak pani opowiadała o swojej pracy. Jednak głównym tematem spotkania było omówienie szkodliwości palenia papierosów i uświadomienie dzieciom ile złych konsekwencji to za sobą niesie. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób zapoznał wszystkie pięciolatki i sześciolatki ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe działanie dymu papierosowego.  Na zakończenie wszystkie dzieci zostały nagrodzone naklejkami, a same wręczyły pani pielęgniarce postać Dinusia patrona programu.

Walka z nałogiem palenia papierosów jest bardzo trudna, trzeba więc uczynić wszystko co możliwe, aby przez odpowiednią profilaktykę ustrzec przed nim dzieci..

Bardzo dziękujemy Pani Teresie za poświęcony czas i ciekawe spotkanie z przedszkolakami.

E. Sałata