Dziś  przed nami wycieczka wspaniała

jedzie na nią grupa” cała.

Każdy miejsce już zajmuje,

nikt się niczym nie przejmuje -

bo choć droga przed nami daleka

Teatr „Kubuś” na nas czeka.

Dnia 17 października 2018 r. o godzinie 7 00 dzieci  z grupy „Elfy” wraz ze swoimi opiekunami wybrały się na autokarową wycieczkę do Kielc.

Sama podróż minęła bardzo szybko, gdyż śmiechom i gwarom nie było końca, a pogoda zapowiadała się wyśmienita.

Pierwszym punktem wycieczki był Teatr  Lalki i Aktora „Kubuś”. Tu dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „O rybaku i złotej rybce”, które wywarło na przedszkolakach ogromne wrażenie: wspaniała gra aktorów, marionetek, efekty dźwiękowe.

Kolejnym miejscem było Muzeum Zabawek, gdzie oprowadzała dzieci pani przewodnik. Ależ to ciekawe przeżycie – cofnąć się w czasie i zobaczyć czym bawili się nasi rodzice, dziadkowie, jakie oglądali bajki i w jaki sposób były one wyświetlane, usłyszeć historię osiemdziesięcioletniej lali z porcelany, złotego serwisu do herbaty czy wojska ołowianych żołnierzy. Szkoda, że nie można było niczego dotykać, bo eksponaty stały w szklanych gablotach.

Chociaż w jednej z sal muzeum pani przewodnik pozwoliła na chwilę zabawy drewnianymi ptaszkami i pajacykami. W muzeum przedszkolaki zobaczyły również ekspozycje z klocków LEGO i wiele im współczesnych bajkowych pluszaków.

Na samym końcu wycieczki na „Elfy” czekała niespodzianka - na placu przed budynkiem Muzeum, stały stare, lecz gotowe do jazdy, drewniane rowery. Ależ było zabawy, gdy okazało się, że można je napędzać poruszając jedynie kierownicą.

To był naprawdę udany dzień, bułeczki z szynką i serem smakowały jak nigdy dotąd, a herbatka była najlepsza pod słońcem.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor Annie Kaniszewskiej za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki.

D. Rzepka