Śnieg zasypał pola, krzaki.

Dokąd lecą głodne ptaki?

Kto je karmi po zamieci?

Wiadomo przedszkolne dzieci!

Zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Dlatego o skrzydlatych przyjaciołach, jak co roku pamiętali nasi przedszkolacy. Pomimo śniegu i mrozu 11 stycznia dzieci z grupy ,,Leśne Ludki” oraz ,,Kotki” wyszły z przedszkolnej sali, by o nie zadbać.

Przedszkolaki zawiesiły karmniki w ogrodzie przedszkolnym i wypełniły ich różnymi ziarnami, a na gałęziach drzew zawiesiły smakołyki dla sikorek.Takie działanie dało im wiele radości, ale także przyniosło wspaniały walor edukacyjny. Dzięki naszej pomocy, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną  w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

E.Sałata