To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.

Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

(Rudolph Giuliani)

Międzypokoleniowe spotkania przynoszą wiele korzyści zarówno dla dzieci jak i dla osób starszych, dlatego z wielką ochotą w dniu 30,31.01.2019r. zaprosiliśmy do naszych przedszkoli podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu oraz Babcie i Dziadków wychowanków Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z Filiami. Te dni wspólnego świętowania są sposobnością do złożenia życzeń naszym drogim seniorom. To chwile gdzie dzieci okazują ogromny szacunek oraz dziękują za mądrości życiowe z których czerpią nauki.

Ponieważ nie tak dawno były Święta Bożego Narodzenia, więc pozostaliśmy w tym magicznym klimacie, dlatego grupy starsze przedstawiły miłej publiczności sztukę jasełkową. Na nowo przeżyliśmy historię narodzin małego Jezusa, który pozostawia na ziemi dobro i miłość. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały także dzieci z pozostałych grup przedszkolnych.  Dzieci poprzez występy złożyły życzenia płynące prosto z ich maleńkich serduszek. Pani dyrektor Anna Kaniszewska, w imieniu wszystkich pracowników przedszkola złożyła również życzenia seniorom z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz życzenia noworoczne.

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyrażą swoje przywiązanie oraz szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując programy artystyczne jeszcze do 8 lutego, ponieważ wiele uroczystości jeszcze przed nami.

Dzieci wnoszą w nasze życie radość. W ich otoczeniu jest zawsze energia, beztroska i naturalność, ich uśmiech jest zawsze szczery – i to jest piękne. Ten uśmiech podarowaliśmy właśnie naszych wspaniałym babciom i dziadziusiom.

Dziękujemy wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas oraz życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!

B. M.