alt'

   W dniu 18 maja 2012r., strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej

z Połańca odwiedzili nasze przedszkole. 

Wizyta  strażaków w przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie.

 

 

Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu, m. in.: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy przy wypadkach. Przedszkolacy mogli również podziwiać jak daleko tryska woda ze strażackiego węża. Chętni mogli przymierzyć hełm i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, "zostać strażakiem". To spotkanie z pewnoścą na długo pozostanie w pamięci dzieci. 

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, że znależli dla nas czas.

Życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.  

 

 

 alt

alt

ZAPRASZAMY DO GALERII :)