Podobny obraz

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada w grupie „Leśne Ludki” odbyła się uroczysta akademia dla rodziców z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt: „Lekcja patriotyzmu”.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście z zadowoleniem prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony.Podniosły nastrój i atmosfera panowały w przedszkolu, gdy pięciolatki z dumą i odwagą  prezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem, piosenką oraz tańcem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Na zakończenie spotkania każdy rodzic został obdarowany samodzielnie wykonanym symbolem naszego kraju – „białym Orłem” wcześniej przygotowanym przez przedszkolaków. Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci, zwłaszcza naszym „Małym Polakom”. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, oraz przybyłym gościom  za wspólnie spędzony czas w tym wyjątkowym dniu dla wszystkich Polaków.

E. Sałata