Erasmus + to program w którym bierze udział 9 nauczycieli z naszego przedszkola. Podczas trwania tego działania przeprowadziłyśmy kilka ważnych przedsięwzięć:

- Christmas Cracker - dzieci z grupy Słoneczka zaprezentowały pozostałym grupom i nauczycielom piosenkę "We wish you a Merry Christmas oraz przygotowały wraz z nauczycielami "cukierki" zawinięte w opakowanie przystrojone przez dzieci. Odważna dwójka dzieci ciagnęła za swój koniec cukierka - tak aby go rozerwać. Ze środka cukierka wydły "słone krakersy" - które zostały szybko spałaszowane przez pozostałe dzieci.

- Urodziny Kubusia Puchatka - rolę Kubusia Puchatka zagrała Ewelina Wojnarowska a dzielnym Tygryskiem była Marlena Kwapisz. Był tort, było "Happy Birthday", smakowanie miodziku na wafelku oraz superaśne zabawy z goścmi ze Stumilowego Lasu.

- działania w ramach projektu eTwinning "Super, fun coding":

Stworzyliśmy logo projektu wraz z naszym partnerem z Czech, zapoznaliśmy się z matą do kodowania, nauczyliśmy się kolorów "kubeczków do kodowania" w jezyku angielskim, piosenki na powitanie przed zajęciami z kodowania "Hello, hello" oraz podjęliśmy liczne wyzwania w ramach projektu wraz z pozostałymi partnerami.

 

- Postcard Callange - w ramach drugiego projektu eTwinning dzieliliśmy się wiedzą o naszych ojczystych krajach. Stworzyliśmy kartkę którą wysłaliśmy mailowo do naszych parterów, zaprezentowaliśmynasze barwy narodowe. Sluchaliśmy hymnów krajów współpracujących w ramach projektu:

 

pocztówka

pocztówka 2